Kaip mes Lietuvos kariuomenę paremti bandėm

Besibaigiant 2015 metams, galbūt iš altruizmo, galbūt dėl patriotizmo, o gal iš kokio kito izmo, su kolektyvų nutarėm, kad reikėtų skirti paramą atgimimą išgyvenančiai Lietuvos kariuomenei. Kaip tarėm – taip ir padarėm. Arba tiksliau – pradėjom dirbti ta linkme. Pirmas žingsnis – keliaujam į KAM namus internete. Užėjus į http://www.kam.lt/lt/veikla_576/paremk_krasto_apsauga.html matome, kad juridiniai asmenys norintys paremti Lietuvos kariuomenę iš pradžių turi sudaryti rėmimo sutartį:

Juridiniai asmenys (įmonės, organizacijos) turi sudaryti sutartį su krašto apsaugos sistema. Paramos gavėjo prisiimami įsipareigojimai paramos teikėjui nurodomi sutartyje, kuria įforminamas paramos teikimas. Duomenys apie paramos skyrimą ir jos gavimą deklaruojami Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Situacija iš principo tai standartinė, nes tokias sutartis reikia sudarinėti skiriant bet kokią paramą. Kaip mūsų patirtis rodo, tokias sutartis paramos gavėjas visada mielai paruošia ir išsiunčia paramos teikėjui. KAM svetainėje, deja, nepavyko rasti informacijos apie tai, kas atsakingas už šių sutarčių sudarymą. Bet juk yra informaciniai telefono numeriai. Taigi imu ragelį ir skambinu bendruoju numeriu. Atsiliepusiai merginai bandau paaiškinti kokiu tikslu skambinu – ji supranta. Deja, bet pati sakosi, jog padėti nelabai gali, nes nežino kaip tai veikia. Tačiau man pasiūlo užsirašyti direktorės numerį. Aš užsirašau.

Direktoriai – žmonės aišku užimti ir jiems prisiskambinti nėra taip jau lengva, bet iš “niolikto“ karto man vis dėlto pavyksta užmegzti ryšį. Atsiliepusiai moteriai paaiškinu kokiu tikslu skambinu – ji supranta. Tačiau mano nuostabai pasako, kad irgi padėti negali, nes ji tik pasirašinėja sutartis. Gaunu pasiūlymą užsirašyti dar vieną telefono numerį, bet čia jau aš pradedu pykti ir padarau pastabą, kad situaciją kiek apsurdiška, kai norintis paaukoti pinigus turi ieškoti, kas čia juos paims. Direktorė su manim sutinka ir paprašo, kad jei persiųsčiau įmonės rekvizitus, o ji jau savo ruožtu pasirūpins, kad mes gautume sutartį.

Rašau laišką, šiek tiek sutrikęs, bet raminu save, kad didelė kontora, daug reikalų ten t.t. ir pan.

laiškasIr nieko. Sutarties, laiškų ar dar kokių nors bandymų su mumis sukontaktuoti taip ir nesulaukėm. Laikas bėga, prabėgo ir Potissimus finansiniai metai pro šalį, nubėgo tie eurai ir jau į LT kariuomėnės biudžetą niekada nebeįkris.

Ir dar. 1000 eurų nėra labai didelė suma, bet pagal tą info kuri šiai dienai yra prieinama KAM svetainėje (galbūt dabar sutuacija jau pasikeitusi, tik info neatnaujinta), UAB “Potissimus“ skirtoji parama būtų buvusi antra didžiausia auka Lietuvos kariuomenei – daugiau yra skyręs tik Antano Guogos paramos fondas:

Fiziniai asmenys į Lietuvos kariuomenės paramos gavėjo sąskaitą pervedė apie 6 tūkst. litų, apie 1,5 tūkst. litų yra skyrusi automobilių nuomos kompanija „NeoRenta“. Birželio 10 d. Antano Guogos paramos fondas ir Lietuvos kariuomenė pasirašė sutartį dėl 10 tūkst. litų paramos skyrimo.

Edit: 2016.01.20 su mumis pagaliau susisiekė KAM atstovė. Paaiškinau, kad šiuo metu suteikti paramą jau nebėra galimybės, ryšium su naujų finansinių metų pradžia. Padėkojo ir atsiprašė už nesusipratimą. Na ką, bandysim šių metų gale, gal pavyks be nuotykių.

Reklama
Autorius: Tadas Ukrinas Paskelbta Naujienos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s